Biografie

17. února 2007 v 17:19 |  Rammstein
Kapela Rammstein se začala postupně skládat začátkem roku 1994. Tehdy kytarista Richard Kruspe, bubeník Christophem Scheider a Oliver Riedel, hrající na basovou kytaru iniciovali vznik skupiny. Dále se jím podařilo ulovit zpěváka Tilla Lindemanna, který se stal, díky svému nenapodobitelném hlasu, neodmyslitelným členem formace a taky přišel klávesista Christian 'Flake' Lorenz. Jako posledním šestým členem se stal druhý kytarista Paul Landers.
Udajně je název skupiny je odvozen od malé vesničky Ramstein v Německu, ve které má jednu ze svých základen americká armáda. Ta v roce 1988 uspořádala leteckou přehlídku, při které se jedno z letadel zřítilo a způsobilo neštěstí, které si vyžádalo více než 80 lidských životů (na základě této události je založen text skladby Rammstein z alba Herzeleid). Richard (kytarista kapely) však tvrdí, že název již vymyslel před neštěstím. Navíc do názvu přidal jedno "M", aby to lépe znělo.
Svůj debut začali nahrávat v březnu roku 1995 ve Stockholmu. Spolupracovali s producentem Jacobem Hellnerem, známým především svou prací pro švédskou kapelu Clawfinger. Této skupině dělali Rammstein zpočátku předkapelu na jejich koncertech. V říjnu toho samého roku vyšel jejich první singl Du riechst so gut. Zhruba měsíc po vydání singlu, se objevilo na trhu jejich první album Herzeleid. Již tehdy se začaly zaznívat první kritické hlasy, zda se náhodou nejedná skupinu fašistický orientovanou. Jako důkaz často sloužil zdánlivě nevinný obal prvního CD, který prý zobrazuje postavy čisté árijské rasy. Jedná se pochopitelně o nesmysl a sami Rammstein uvedli, že to není pravda. První slávy se Rammstein dočkali, když režisér David Lynch zařadil dvě jejich skladby (Heirate mich a Rammstein) na soundtrack k filmu Lost Highway. Na soundtracku se ocitli ve společnosti takových hvězd jako jsou např. Marilyn Manson, David Bowie, Nine Inch Nails nebo Angel Badalamenti. 22.července 1997 vyšlo druhé album Sehnsucht, kterým se definitivně prosadili na celém evropském trhu. Na albu vás zaujme nejen obsah (všechny skladby jsou pochopitelně skvělé), ale taky booklet, který obsahuje tváře v jednotlivých člénů mírně zohavené. Což bylo pro některé lidi těžko stravitelné. Po několika letech živých vystoupení vydáli Rammstein již třetí pořadové album Mutter, to bylo v roce 2001. Toto album je již už o trochu více komerční díky skladbám jako Sonne a samozřejmě slavilo celosvětový úspěch. V červenci odjeli na turné po Evropě. Pod louhá době vystoupili i u nás na Strahově jako předkapela AC/DC (v roce 1995). Tento koncert označili jako jeden z nejnepovedenějších, ale pak nás navštívili ještě jednou a to dne 12.11.2001 v Paegas aréně (což je nynější T-Mobile aréna), kde to dokonale napravili. V září 2004 vyšlo jejich 4. album Reise, Reise. K tomuto albu natočili 4 klipy (Amerika, Mein Teil, Ohne Dich a Keine Lust). 3. prosince 2004 vystoupili v Praze v T-Mobile aréně a o několik měsíců později pak ještě v Ostravě. Na rozdíl od předchozího turné již nyní nedělali předkapelu oni, nýbrž byli právě Rammsteini hlavním účinkuícím. V Praze jim dělali předskokana Exilia a v Ostravě Apocalyptica. O rok později vyšlo album Rosenrot, obsahující opět 11 skladeb, jak se již stalo u Rammsteinů zvykem. Většina z nich pochází ještě z éry Reise Reise, kdy se nevešly na album. Proto byly zveřejněny až nyní. K albu Rosenrot neproběhne turné a Rammstein si dává rok pauzu. Poté se chystá natočit další album a vydat se na koncertní šňůru - tyto plány sahají do roku 2008 a nejsou oficiálně potvrzeny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama