Marilyn Manson

18. února 2007 v 10:45 |  Marilyn Manson
Marilyn Manson je americká hudební skupina z kalifornského Hollywoodu. Hrají hudební styl, který může být popisován jako neo-Glam rock. Zpěvák skupiny, Brian Warner, vystupuje pod přezdívkou Marilyn Manson.Jméno zdědil po slavné herečce Marilyn Monroe a po muži s pověstí nemilosrdného zla - Charlese Mansona, který v tuto chvíly tráví své poslední roky života v cele. Marilyn je díky své vizáži a zcela svobodným názorům brán za vyznavače satanismu, přičemž by nikdy neublížil ani mouše.Dle rodiny to byl vždy velmi citlivý chlapec s vlastním originálním názorem.
Brian Warner nar. 1969, je zpěvák skupiny Marilyn Manson, jež nese název podle jeho vlastního pseudonymu. Název Marilyn Manson je spředený ze jmen filmové hvězdy Marilyn Monroe a masového vraha Charlese Mansona.Přestože je osoba Briana vnímána spíše pod přízvisky provokatér, antikrist či rockový exhibicionista, je ve skutečnosti spíše intelektuálem. Již při studijích přísné křesťanské školy se projevoval jako vysoce inteligentní outsider, což dokázal i v dokumentu Michaela Moora Bowling For Columbine, kde kritizuje současnou americkou společnost.Svým postojem manifestuje proti prolhanosti a bigotnosti médií. Warner chce, dle svých slov, dělat nebezpečné, zvrhlé, umění. Chce zachycovat lidské strachy přelomu století. Jeho image je považováno za jejich zosobnění.Brian Warner se vedle zpěvu věnuje i malování. Je známý jako autor ponurých a bizardních akvarelů.
"Lidé mají takový strach z toho, vypadat jinak než ostatní, že se přizpůsobí, že polknou, co jim je předepsáno. Já ne. Raději umřu za to, jaký jsem."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama