Členové

15. března 2007 v 13:50 |  Oomph!
DERO GOI
(zpěv, bicí)

Datum narození: 16.04.1970 (Wolfsburg)
Jak se dostal k hudbě: Jeho otec, též zpěvák, ho "nutil" zpívat Elvise
Zájmy: relaxuje, studuje psychologii, čte, chodí do kina, sportuje, vaří
Vzory: žádné, ale jsou lidé, které obdivuje ( Martin Luther King, Matka Tereza, Dalai Lama, Ježíš, Weisse Rose(organizace proti Hitlerovi)
Co poslouchá: AC/DC, Depeche Mode, The Cure, The Beatles, ABBA, Frank Sinatra, Björk, Killing Joke, Metallica
Co čte: Sartre, Nietsche, S. King, Jostein Gaarder, B. Brecht, korán, bible, básně, sochy buddhismu
Oblíbené filmy: 3 Mušketýři, upír z Nosferatu, Psycho od Hitchocka, Indiana Jones,
Dobré stránky: pohotovost, vždy ze sebe dává maximum
Špatné stránky: je netrpělivý
Je to velký extrovert (což z něj opravdu vyzařuje), kam příjde, tam se stává hlavní osobností. K hudbě se dostal už jako malý (narodil se v rodině hudebníků) . Zpočátku zpíval písničky od Elvise známým a přátelům (to byl ale opravdu ještě malý) Teď pochybuju, že by něco podobného udělal. No a na konci studia, kdy se učil na maturu, potkal (s jeho velmi dobrým kamarádem Crapem) na festivalu ve Wolfsburgu Fluxe.Jinak kromě hudby sportuje a rád čte Nietzcheho, Bertholda Brechta a různou literaturu o Marxismu. Taky rád studuje psychologii, vaří, relaxuje. Je vyhlášeným sběratelem CD, např.: The Incubus, The Beatles, ABBA, Metallica, ... tyhle skupiny na něj taky měly velkej vliv. Poslouchá i hudbu jako je Mozart, Beethoven, Elvise Presley... Mimochodem Dero je docela vzdělaný a zajímá se i o historii, halvně politiku z dob Martina Luthera Kinga ..... Ale to už není podstatný. Jeho slabou stránkou je netrpělivost.
ANDREAS CRAP
(kytara, klávesy)

Datum narození: 28.05. 1970
Jak se dostal k hudbě: prostě to vyplynulo. Koupil si kytaru a už to jelo…
Zájmy: jezdí na motorce, hraje videohry, lenoší, ale hodně i sportuje- squash, běh, fitness, jízda na kole, kino, hudba…
Vzory: nemá
Co poslouchá: Beatles, AC/DC, The Doors, Metallica, Björk, The Cure, Depeche Mode, Red Hot Chilli Peppers, David Bowle
Co čte: J. R. R. Tolkien, Douglas Adams, Bernhard Hennen, Ephraim Kishon, Donna W. Cross
Dobré stránky: ochotný ke kompromisu, poctivý, umí si přiznat chyby snaží se vždy zachovat chladnou hlavu
Špatné stránky: špatně umí naslouchat, musí mít vždy poslední slovo
Hraje první kytaru a s Derem se zná více jak 25 let!!! Vůbec netuší, jak se dostal k hudbě (jeho rodina má hudební sluch). Jednou se prostě přihásil na hodiny hraní na kytaru, později klavíru. V 7 letech našel kytaru pod stromečkem, v 15 letech si koupil svůj první syntezátor (a pořád ho ještě má). Zastupuje funkci obchodního ředitele, má velké pravomoce v produkci a stará se i o hudební nástroje. Hraje na první kytaru. Chodil na průmyslovku a dále studoval v oboru obchodní makléř. Jenže následovala vojna, pak práce střídal a nakonec se stal přece jen "obchodníkem" ve skupině OOMPH, kde samozřejmě hraje. Během studií se věnoval stále hudbě. Ve volným čase hodně sportuje, rád jezdí na motorce, hraje na PC, chodí do kina a čte. Říká se, že OOMPH je jeho život, bere vše vážně. :) Povahově je rozhodný a vážný. Poslouchá: The Beatles, The Doors, AC/ DC, Depeche Mode, Kraftwer, Einstürzende Neubauten, Metallica, Beastie Boys, Red Hot Chilli Peppers, Björk.
ROBERT FLUX
(kytara, míchání)

Datum narození: 05.05.1967
Zájmy: sport (házená a běh), telefonování, pomáhá novým kapelám, chodí do kina, setkání s přáteli
Jak se dostal k hudbě: podporovala ho hlavně babička a v 16 dostal svou První elektrickou kytaru
Vzory: práce producentů jako Andy Wallace
Co poslouchá: Beatles, Elvis, Kraftwerk, AC/DC, Depeche Mode, David Bowie, The Cure, Björk
Co čte: Drákula, Stephen King, John Irwing, George Orwell
Dobré stránky: vytrvalý, ctižádostivý, hodně věci plánuje
Špatné stránky: tvrdošíjně hájí své názory, příliš konzervativní
Už odmalička ho babička (hrála na klavír a zpívala) povzbuzovala, aby se věnoval hudbě. Začínal s dětskou kytarou, na kterou zkoušel vydrnkat songy Suzie Quattro. Ve 14 letech bral první hodiny hry na kytaru a v 16 letech si koupil svou vlastní, elektrickou. Své muzikantské umění piloval na školní kapele a ujížděl na Depeche Mode. Pak dostal od babičky svůj první syntezátor.Stejně jako Dero složil úspěšně maturitu a studoval na technik a v oboru biologie, studium však předčasně ukončil. Miluje výstupy s OOMPH naživo a strašně si váží toho tam kde je, protože dost dobře ví, jak je těžké dostat se, tam kde je... Je to pro mnohé vzor... Mimo hudbu (poslouchá to samé co Crap a Dero) rád sportuje (jogging), telefonuje, relaxuje a posedí si s přáteli. Flux potkal na festivalu ve Wolfsburgu Dera a Crapa a dohodli se na spoolupráci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama