Členové

1. dubna 2007 v 13:22 |  System of a down
Serj Tankian
současné době žije v Calabase ve státě Kalifornie, jeho rodina ovšem pochází z Bejrútu, odkud se Serjova rodina kvůli válce v jeho osmi letech odstěhovala. To je jeden z původů proč píše hodně protiválečné písně (B.Y.O.B., War?, P.L.U.C.K. atd).Z hudby poslouchá hodně jazz: Miles Davis. Vlastní auto Mercedes Black Benz.Prohlásil, že jestli ho bude nějaký fanoušek pronásledovat, tak ho zastřelí a pohřbí s pistolí u hlavy (velmi zajímavý prostředek jak se zbavit otravných lidí). Společně s Daronem je hlavním autorem textů, které jsou hodně protiválečné (jak řekl v jednom interview, tři až čtyři na celém albu). Hodně se bouří proti tzv. "Typickému americkému způsobu života".Každý měsíc má program s Tomem Morellem, kde si zvou hosty jako Mumia Abu-Jamal (politický vězeň), Noam Chomsky (jazykovědec) apod. Často se účastní demonstrací. Je vegetarián, nesleduje televizi a neposlouchá ani rádio.Serj vydal knihu básní Cool Gardens, dále založil své vydavatelství: Serjical Records, v současné době pod něj spadají 3 skupiny. Spolu s jedním multiinstrumentalistou vydal album Serart, nyní se chystá i jeho pokračování.
Daron Malakian
Daron se narodil 17. července 1975 v Hollywoodu v Kalifornii. Už ve velmi mladém věku začal poslouchat heavy metal; jeho vzdálený bratranec mu ve věku 4 let pustil skupinu KISS a Daron byl okamžitě unešen. Začal poslouchat kapely jako Van Halen, Iron Maiden, Judas Priest, Metallica, Ozzy Osbourne a další. Vždycky chtěl hrát na bicí, ale rodiče mu koupili kytaru, protože "bicí nejde vypnout". Jako teenager začal poslouchat extrémní metalové skupiny jako Slayer, Venom, Napal Death a Cannibal Corpse. Kolem 17 začal také poslouchat The Beatles; John Lennon jej velmi ovlivnil při psaní textů. Daron chodil do skoly Rose & Alex Pilibos' Armenian school v Los Feliz, kterou navštěvovali i jeho spoluhráči Serj Tankian a Shavo Odadjian.Daron potkal Serje Tankiana v roce 1993, oba sdíleli stejnou zkušební místnost, zatímco hráli každý v jiné kapele. Serj hrál na klávesy a Daron zpíval. Vytvořili jamovou skupinu Soil. Shavo se stal jejich basákem. Později změnili jméno na Victims of a Down (pojmenované podle stejnojmenné Daronovy básně o arménské genocidě), ale brzo název opět změnili na System of a Down, protože "System" bylo podle Serje chytlavější a silnější slovo. Na bicí hrál původně Andy Khachaturian, byl ale brzy vyměněn Johnem Dolmayanem.Malakian dnes žije v Glendale v Kalifornii, má také rodinu v Iráku. Sbírá svíčky, perské koberce, kouřící pomůcky ze středovýchodu, hudební nástroje a lebky. Daron byl zvolen jako čtvrtý nejlepší kytarista roku magazínem Metal Edge Magazine. Daron prohlásil, že nesnáší nálepku nu metal víc, než cokoli jiného. Řekl: "Mnoho kapel kopíruje KoRn. Nejsme jedni z nich, ale respektuji KoRn pro svou originalitu. Jenom si myslím, že je hanba, že tak mnoho lidí je chce napodobovat.". Malakian produkoval alba System of a Down spolu s Rickem Rubinem, stejně jako alba The Ambulance a Bad Acid Trip. Založil své vlastní produkční studio, první jejich kapelou je Amen.V živém vystoupení po vydání alba Hypnotize Daron prohlásil: "Ani všechny peníze v Israeli nemohou koupit naši kapelu". Tento výrok odkryl kousek z odporu Darona a dalších členů kapely vůči chování Izraele k palestincům. Kvůli tomuto výroku několik skupin pro ochranu lidských práv hrozilo bojkotovat kapelu.
Shavo Odadjian
Jeho původní jméno zní Shavarsh Odadjian. Když byl ještě malý, odstěhovala se jeho rodina nejprve do Itálie odkud odjeli do USA, kde se usadili v Los Angeles, a tam žije dodnes. Vystudoval Vysokou školu Alexe Piliboslise a místní Arménskou školu. Tam také chodil Daron a Serj, ale v té době se ještě moc neznali.Pracoval jako úředník v bance, který provádí transakce přes telefon, a také byl managerem SOIL. V roce 1995 se stává na trvalo baskytarystou SOAD. Na koncertech má asi nejvíce energické vystupování a udržuje nejbližší kontakt s publikem. Někdy se dokonce natírá fosforem, aby byl opravdu k nepřehlédnutí.V roce 1993 si zahrál v klipu AC/DC.
John Dolmayan
John je současným bubeníkem kapely System of a Down, na této pozici vystřídal svého předchůdce Andyho Khachaturiana. Jeho styl hry na bicí ovlivnil novou generaci bubeníků a přilákal velkou část fanoušků kapely. John je známý pro své výrazy v obličeji, díky nimž vypadá neustále naštvaně. Hlavní zpěvák Serj Tankian, řekl pro magazín Kerrang, že se vždycky snažil přinutit Johna, aby se na pódiu usmíval. Na to mu ale John odpověděl, že na toto nemá dostatek energie, kterou musí vynaložit na udržení se v rytmu.John oznámil, že behěm přestávky kapely po Ozzfestu si otevře obchod s komiksy. John je totiž nadšeným sběratelem Marvelových komiksů. Řekl, že komiksy a hudba byly jeho oblíbenými věcmi jeho dětství.Dolmayan vyhrál cenu bubeníka roku 2006 magazínu "DRUM!".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama