Static-x

4. dubna 2007 v 15:52 |  Static-x
První dva členové se poznali na konci 80tých let, kdy Bill Corgan představil navzájem Wayna Statika a Key Jaye. Tihle dva spolu v roce 1990 utvořili kapelu Deep Blue Dream. Kapela nahrála několik dem, ale nic doopravdy nevyšlo a kapela se rozpadla. V roce 1994 poznali Wayne a Ken Tonyho Campose a společně utvořili kapelu Static. Mezi lety 1996/97 se ke kapele přidal ještě kytarista Koichi Fukuda. V roce 1998 podepsali Static-X smlouvu s vydavatelstvím Warner Bros a v roce 1999 vychází jejich debutové album Wisconsin Death Trip. Jeho název je přejatý z knihy, která obsahovala fotografie mrtvých lidí v jedné oblasti ve Wisconsinu a kapele se název alba zalíbil. Na albu byla vydána taky písnička December, která byla původně song Deep Blue Dream. Deska měla obrovský úspěch, její platinový prodej podpořilo více než roční turné, kde mimo jiné Statici dvakrát vystoupili na Ozzfestu. Dodnes se prodalo alba více než milion kusů. Během turné už kapela připravovala druhé album s názvem Machine, které vyšlo v roce 2001. Získalo zlatou desku, ale už nemělo takový úspěch jako WDT. Po turné k WDT se s kapelou na čas rozloučil kytarista Koichi Fukuda. Důvodem bylo, že se po dlouhém turné chtěl věnovat rodině a vedlejšímu projektu kapele Revolve. Jako náhradu za něj přibrali Statici Trippa Einstena. Další album chtělo něco nového. Kapelu opustil, neoficiálně kvůli hudebním rozporům jeden ze zakladatelů Ken Jay (zamířil do skupiny Godhead). Na v pořadí třetím albu se tak musel ujmout bubnů chlápek jménem Josh Freese. Album neslo název Shadow Zone a Statikům se skutečně podařilo vytvořil něco odlišného od jejich předchozí tvorby. Na albu byly melodické písničky, dokonce normální kytara, mnohem méně elektroniky, kritika desku ohodnotila jako nejlepší a Static-X za ní získali opět zlatou desku. Na turné už za bubny usedl nový bubeník - Nick Oshiro. Po turné vydala kapela ještě album raritek Beneath... Between... Beyond a pak se vrhla do práce na dalším albu Start a War, to však zkomplikovala aféra Trippa Einstena. Byl zatčen, obviněn a odsouzen za zneužití 14leté dívky. Kapela ho okamžitě vyloučila a jeho místo zaujal opět Koichi Fukuda.
Logo "planoucího X" navrhl jistý Jager, přítel skupiny, a bylo později upraveno lidmi z Warner Bros, kteří pracovali na WDT.
Název - Původně se kapela jmenovala pouze Static, ale když podepsali smlouvu s Warner Bros museli si najít jiné jméno protože Static bylo už obsazené. Wayne navrhoval Wisconsin Death Trip, ale ostatní nesouhlasili a snažili se různě upravit slovo Static. Nakonec se shodli, že si dají za jméno jednoduše X. Z toho Static-X… od toho se odvíjí spousta věcí jako například dvd Xposed Xrated Xboard team x apod…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama