System of a down

1. dubna 2007 v 13:14 |  System of a down
Vznik a vývoj skupiny
Ačkoli kapela byla založena v Kalifornii v USA ve městě Los Angeles, všichni její členové mají arménské občanství. Zpěvák Serj Tankian a bubeník John Dolmayan se narodili v Libanonu, kytarista Daron Malakian pochází z Hollywoodu v Kalifornii a basskytarista Shavo Odadjian se narodil v Arménii.Kapela své první album vydala v roce 1998. Album se jmenovalo jako kapela - tedy System of a Down. Před vydáním tohoto alba se několik písní vydalo jako singly. Album se v americkém žebříčku umístilo na 124. místě a bylo oceněno platinovou deskou.Své druhé album Systémy vydaly až v roce 2001. Album dostalo jméno Toxicity. V Americe se vyhouplo na 1. místo žebříčku a v Británii se umístilo 13. Navíc bylo oceněno čtyřmi platinovými deskami. Následující deska Steal this album!, která vyšla v roce 2002 narozdíl od předcházející Toxicity propadla. V Americe byla až 15. a v Británii dokonce 56.Dlouhé čekání na nové album se pravděpodobně kapele vyplatilo, protože své čtvrté dvojalbum, které se jmenuje Mezmerize/Hypnotize, vyšlo až v roce 2005 a v umístění na žebříčcích prodejnosti porazilo album Toxicity. Mezmerize se v Americe umístilo na 1. místě a v Británii na místě druhém. Navíc napodobilo System of a Down a Toxicity a získalo platinovou desku. 22. listopadu 2005 kapela vydala "druhou část" album Hypnotize.

Přestávka

V květnu 2006 skupina ohlásila přestávku, která by podle Darona měla trvat několik let, nicméně trvá na tom, že toto není rozpad kapely. Důvod přestávky je ten, že členové chtějí rozjet své vlastní projekty. Daron bude hrát v kapele Scars on Broadway, která by měla vydat svůj debut na konci roku 2006. V této kapele se možná objeví i Shavo, který má ale jinak plány s Wu-Tang Clan. Serj plánuje pokračovat v nahrávání v "Serjical Strike". John si chce otevřít online obchod s komiksy, který by měl být v provozu v únoru 2007. Poslední koncert měli 13. srpna 2006 na Ozzfestu ve West Palm Beach.

Spory o žánr

Kapela System of a Down byla od svého vzniku několikrát označena jako nu-metalová. Tato nálepka bývá obvykle přičítána prvnímu albu, které bylo vydáno v době nu-metalového "boomu". Ti, kteří nesouhlasí, obvykle argumentují tím, že hudba System of a Down nesplňuje mnoho z typických znaků nu-metalu:
  • Kytarové riffy připomínají spíš thrash metal než nu-metal
  • V některých písničkách na každém albu jsou kytarová sóla, basa nehraje tak důležitou roli jako v nu-metalu
  • Odlišné tempo bicích
  • Texty se zabývají politickými a společenskými problémy spíš než problémy osobními
Během jednoho koncertu v roce 2005 Daron řekl: "Dřív nás nazývali nu-metal, teď zase prog-rock. Myslím si, že nás nazývají čímkoli co je populární."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama