Květen 2007

Sebepoškozování jako dar přežití?

31. května 2007 v 10:41 Sebepoškozování
Plno lidí trpí sebepoškozováním. A plno lidí si myslí, že když si někdo sám a vědomě ubližuje, že se hned chce zabít. Jenže OPAK JE PRAVDOU!!!! Čtyři petiny sebepoškozujících se nechce zabít a právě v tom jim pomáhá sebepoškozování. Představte si, že se dostanete do té největší temnoty života (toto nebudu dál specifikovat, jelikož pro každého znamená ta temnota něco jiného), na největší dno, odkud se dostáváte stěží a ani vám to moc nejde. Snažíte se bojovat - vyškrábat se nahoru - jenže boj je dlouhý a velmi vyčerpávající. A už tak dlouho jste nepocítili úlevu. Chtěli by jste si na chvíli odpočinout, protože jinak by jste se už dočista zbláznili. A nad čím většinou začínají lidé přemýšlet? Sebevražda. Jenže většina ještě nechce umřít, nechce to tak rychle vzdát, ale i tak si chce oddechnout. Aspoň na chvíli. No a v tomto případě nastupuje sebepoškozování.
Tento článek nijak neospravedlňuje sebepoškozování. Ale těm, co se rozhodnou pro sebepoškozování a začnou se sebepoškozovat, se dá lépe pomoci, než těm, co se rozhodnou pro sebevraždu - v tomto případě je na pomoc už trochu pozdě.

Motivy, proč se lidé sebepoškozují

31. května 2007 v 10:28 Sebepoškozování
 • utíkání od samoty, depresí a pocitů nereálna
 • zbavování se napětí
 • ulehčení si od nepříjemných intenzivních pocitů, které člověk sebepoškozováním překonává a nedokáže je jinak ovlivnit či změnit. Psychickou bolest přemění na fyzickou, protože se lépe snáší a vnitřně člověka netíží. Fyzická bolest také přináší uvědomění si své existence.
 • zmírnění hněvu: mnoho sebepoškozujících k sobě cítí obrovskou zlost. Ublížení si je způsobem, jak vyjádřit tyto city. Sebepoškozující se totiž bojí vyjadřovat své pocity.
 • snaha něco cítit: mnoho lidí, kteří se sebepoškozují, říká, že to dělají, aby něco cítili, aby tak věděli, že jsou stále naživu
 • vytváření si vlastního světa, kam lze utéci od nepříjemných pocitů i sebe samé/ho
 • způsob, jak se udržet při životě
 • dosažení lepší nálady
 • zabránění tak své vlastní sebevraždě
 • vyjádření psychické bolesti, se kterou se jinak neumějí vypořádat
 • snaha změnit tak chování či jednání druhých lidí
 • dát najevo, jak moc se trápí
 • sdělení druhým, že potřebuje něčí podporu
 • potlačení sexuality
 • vypořádat se tak s pocitem, že nikam nepatří a dávat je najevo
 • připomínání si vlastní bolesti nebo její ověřování - rány mohou sloužit jako zapamatování si, že tyto pocity jsou opravdové
 • pokračují v chování, které je vlastní dětem - sebepoškozující často přemýšlí "sobecky" a "černobíle" jako děti
 • trestají se za to, že jsou špatní
 • dosahují (biochemické) úlevy - to se týká zejména dospělých, kteří byli opakovaně traumatizováni jako děti. Bylo pro ně těžké začít žít "běžný život" a mnohdy se to ani nenaučili. Mají problém s vyjádřením citů, čehož se jim v dětství nedostávalo. SI může ukázat, že člověk vyrůstal v těžkých životních podmínkách.
 • cítí jistou radost (vědomou či nevědomou) z toho, že druzí vidí jejich trápení
 • mají kontrolu nad svým tělem
 • snaží se zabránit, aby se nestalo něco horšího - sebevražda
Neříkám, že na všechny lidi platí všechny věci, ale pokud se sebepoškozujete, některé na vás platí určitě. kdyby jste někdo věděl ještě nějaký bod klidně mi napište a já ho přidám.

jejich foto

30. května 2007 v 12:07 Linkin park

Crawling - klip

30. května 2007 v 12:04 Linkin parkNumb - klip

30. května 2007 v 11:59 Linkin park


Biografie členů

30. května 2007 v 11:57 Linkin park
Chester Charles Bennington
Narodil se 20.3.1976 ve státě Arizona. Jeho život byl oproti ostatním členům hodně spjat s drogami a životními krizemi. Známý jeho rodiny ho za mlada sexuálně zneužíval, za držení marihuany byl na jednu noc zadržen policií. Studoval na Greenway Highschool, ale odmaturoval až v roce 1994 na Washington High School. Stát se zpěvákem toužil už od dětství. Tvrdil, že se chce stát pátým členem Depeche Mode. Jeho první skupinou byli Grey Daze.
Je velkým fanouškem Madonny a tetování (doposud jich má 12, každé z nich má svůj určitý význam, první si nechal udělat v osmnácti letech).
Má staršího bratra a doma chová dva psy. Nosí brýle nebo kontaktní čočky.
Když Chestrovi bylo dvacet let, oženil se se Samanthou, která mu 19. dubna 2002 porodila syna Dravena. Nyní se s ní rozvádí a má přítelkyni, bývalou Playmate.
Michael Kenji Shinoda
Mike se narodil 11. února 1977. Jeho otec je Japonec a matka Rusko-Maďarka. V dětství navštěvoval Agoura High School, po maturitě studoval umění na univerzitě v Passadeně, jeho studijním oborem byla ilustrace, ale věnoval se především grafickému designu. Za svůj nejsilnější životní okamžik považuje převzetí diplomu na univerzitě.
Deset let docházel na hodiny klasického piána, ale postupem času ho vážná hudba omrzela a on zatoužil dostat se dál. Právě na škole se seznámil s Bradem Delsonem a spolu začali skládat hudbu.
Mike má mladšího bratra Jasona, psa Bessie, nosí kontaktní čočky a prý je dokonce vzdáleným příbuzným skladatele Čajkovského. Je také velkým fanouškem popové zpěvačky Dido.
Díky vystudovanému designu navrhnul pro Linkin Park typického vojáka s křídly a vlajkou (voják je symbolem tvrdší metalové a hard-rockové složky jejich hudby a křídla vážky symbolizují jemnější, "lehčí" melodie a tóny), vytváří booklety a covery k albům a je hlavní skladatelem textů skupiny. V březnu 2003 se Mike, ke smůle všech fanynek oženil.
V listopadu roku 2005 vydal své sólové hiphopové album The Rising Tied pod pseudonymem Fort Minor, ale stále zůstává platným členem kapely.
Bradford Delson
Narodil se 1.12.1977. Brad rovněž studoval na Agoura High School, kde také odmaturoval. Prvním nástrojem, který ovládal, byla trumpeta. Na škole poslouchal především metal a s ním spojoval i svou image dlouhých vlasů, moc dlouho mu ale nevydržela. Jeho největšími vzory byly Metallica a Guns 'n' Roses, jeho první album bylo od skupiny Duran-Duran.
Za největší životní zážitek považuje chvíli, kdy poprvé slyšel v rádiu One Step Closer.
Brad se nerad sprchuje, naopak rád dlouho spí, prospí denně až 14 hodin. Zbožňuje Britney Spears a právě proto se za něj zbytek skupiny právoplatně stydí. Věnuje se také hodně Internetu a udržuje kontakt s fanoušky.
Rob Bourdon
Narodil se 21.1.1979, pochází z Calabasas, ale nyní žije v Los Angeles. Je americkým židem. Rovněž studoval na Agoura High School, původně pracoval jako číšník, na pozvání Brada se však přidal k Linkin Park.
Na bicí se učil už ve čtvrté třídě základní školy. Jeho nejsilnějším zážitkem bylo, když jeho matka poprosila svého známého, bubeníka z Aerosmith, aby Roba vzal do zákulisí koncertu. Ten ho potom vytrénoval k nejlepším výkonům. Linkin Park je první skupinou, ve které působí. Jeho nejoblíbenějším songem je In the End.
Nemá žádná tetování ani piercing, v soukromí si také rád zahraje na piano, miluje italskou kuchyni a má přítelkyni.
Joseph Hahn
Narodil se 15.3.1977. Pochází z Glendale, jeho rodiče jsou Korejci, nyní žije v Los Angeles. V kapele vystupuje pod přezdívkou Mr. Hahn nebo pouze Joe.
Stejně jako Mike studoval na uneverzitě v Passadeně, ale po dvou semestrech studium ukončil a věnoval se filmu. Navrhoval scény k hororovým filmům.
Dává hudbě Linkin Park výjimečný zvuk svými skvělými samply. Společně s Mikem je autorem mnoha videoklipů k singlům. Rád spolupracuje s Nathanem Coxem.
Joe má dvě starší sestry, nosí brýle a nemá žádná tetování. Je prý rozpolcenou osobností a jeho druhá "polovina" si říká Remy. Má přítelkyni.
David Michael Farrel
Narodil se 8.2.1977 v Plymouth, ve státě Massachusetts a ve skupině vystupuje pod přezdívkou Phoenix. Z Plymouthu se později přestěhoval do Los Angeles, kde nyní žije se svou manželkou, se kterou se oženil 28.12.2002.
Na střední škole působil v kapele "Tasty Snax", která se později přejmenovala na "Snax". Původně hrál na kytaru, až v Tasty Snax přešel na baskytaru. Po nějaké době působení v Xero se rozhodl odejít, za rok a půl se vrátil už do Linkin Park. Proto se také nepodílel na jejich debutovém albu Hybrid Theory.
David je označován za sportovce skupiny. Jezdí na snowboardu a rád si zahraje fotbal. Pochutná si na mexickém jídle a neodolá zmrzlině. I když vystupuje většinou v pozadí, je prý ze skupiny nejvýřečnější. Nemá žádná tetování, ani piercing a ve studiu je prý rád sám, aby se na hru mohl plně soustředit.

Historie

30. května 2007 v 11:51 Linkin park
Počátky kapely Linkin Park se datují okolo roku 1996, kdy se na škole seznámil Mike Shinoda s budoucím kytaristou Bradem Delsonem, se kterým chtěl později založit kapelu. Problém byl ale v odlišnosti jejich hudebních stylů, Brad poslouchá především Trash-metal a Mike byl v té době v zajetí hiphopové kultury. Jejich sny pomohlo uskutečnit společné vystoupení kapel Anthrax a Public Enemy, kdy pochopili, že lze skloubit i zcela odlišné hudební směry. K Mikeovi a Bradovi se postupně přidali Rob, Joe, Pheonix a Mark a vytvořili kapelu s názvem Xero. Mark kapelu opustil v době, kdy se přejmenovala na Hybrid Theory, stále však zůstal jejich dobrým přítelem a nyní pracuje jako manažer.
Jako poslední se k Hybrid Theory přidal Chester. Skupina dlouho nemohla najít vhodného zpěváka, vokály tedy obstarával Mike. Jednoho dne, zrovna když probíhala Chazzova oslava narozenin, zavolal Chester Mikeovi, pustil mu do telefonu jednu z demo-nahrávek Hybrid Theory a do toho zpíval své vokály. Mike tím byl nadšen a přizval Chestera ke spolupráci. Tak se začalo tvořit jejich debutové album, ze kterého se vyčlenilo Hybrid Theory a Hybrid Theory EP.
Kapela uzavřela kontrakt s vydavatelským gigantem Warner Bros. S vydáním jejich alba souvisela i změna názvu. Skupina se jménem Hybrid Theory již existovala, původně chtěli změnit název na Lincoln Park (sami říkají: "Lincolnův park je v každém větším městě v USA a proto, když koncertujeme, můžeme říkat, že se naše kapela jmenuje podle jejich parku. Jsme tak fanouškům blíže."), ale internetová adresa "www.lincolnpark.com" již byla obsazená, tak trochu pozměnili název na Linkin Park, výslovnost je podobná. Debutové album dostalo název Hybrid Theory a v prodeji bylo od 24. října 2000. Jeho úspěch byl opravdu nečekaný a nesl s sebou opravdu hodně ocenění.
30. července 2002 se dostalo na pulty nové album s názvem Reanimation, které obsahuje remixy songů z Hybrid Theory, Hybrid Theory EP a remixy nealbových písniček. Na vzniku tohoto alba se podílely proslulé špičky hip-hopové scény.
Je 24. března 2003 a Linkin Park vydávají své v pořadí třetí album, s názvem Meteora. Jejich popularita markantně stoupá a fanoušci se rozšiřují do stále nižší věkové kategorie. Meteora doslova bourá žebříčky hitparád a nekompromisně obsazuje první příčky. 17. listopadu 2003 se k fanouškům dostává záznam koncertu v Texasu z amerického turné "Summer Sanitarium Tour" v podobě CD a DVD s názvem Live in Texas.
Na konci listopadu, přesně 29.11.2004, se na pulty obchodů dostává další dvou diskové album Linkin Park. Není to však řadové album, ale nosič, který obsahuje remixy nahrávek od LP a rappera Jay-Z. K tradičnímu CD je přibaleno i DVD, které zachycuje průběh tvorby ve studiu a hlavně pak koncert v klubu Roxy Theater.
Skoro rok poté se dostala na veřejnost oficiální zpráva od Phoenixe o novém albu, které LP chystají, a které by mělo vyjít někdy v půlce roku 2006.
Ke konci roku 2005 si ještě Mike Shinoda střihl malou bokovku: své sólové album The Rising Tied pod pseudonymem Fort Minor.

Quetion - klip

26. května 2007 v 12:57 System of a down
nejkrásnější klip i písnička od nich

Moje fotky

23. května 2007 v 17:58 Moje tvorba
Tak tady jsou první pokusy o nějaké ty fotky...docela nevydařené pokusy..no posuďte sami....

Cyanide - klip

1. května 2007 v 17:27 DeathstarsDeathstars

1. května 2007 v 17:13 Deathstars
Deathstars jsou švédská industrial metalová skupina založená roku 2001. V současnosti má pět členů.
(Prosím Vás, pokud víte někdo o nějakých internetových stránkách, kde je něco obsáhlejšího o nich napište mi je. Díky.)